Computers/ Soft / about Game Providers or developersdownload Layers of Fear 2

W co warto zagrać w 2020 roku?

Jeśli jesteś miłośnikiem gier komputerowych i ogólnie tego typu rozrywki, to z pewnością regularnie śledzisz doniesienia z rynku. Jednak w zalewie nowości i mnóstwa różnego rodzaju kategorii gier łatwo coś istotnego przeoczyć. Na przykład możesz lubić grać tylko w symulatory samochodowe, gry strategiczne, gry automaty owoce, zręcznościówki, gry typu battle royale itp.

Dlatego też w naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci kilka najciekawszych naszym zdaniem tytułów, które pojawiły się na rynku w tym roku. Poznaj największe hity 2020 roku!

WRC 9

Nasz przegląd zaczniemy od pozycji, która na pewno wzbudzi ogromne zainteresowanie wszystkich miłośników rajdów samochodowych. Mamy tutaj do czynienia z niezwykle zaawansowanym symulatorem, który jest tak naprawdę dziewiątą częścią słynnej serii tworzonej przez firmę Kylotonn. Jak łatwo możemy się zorientować, gra dotyczy mistrzostw świata w rajdach samochowych. Ale oprócz głównego cyklu WRC możemy także wystartować w WRC 2, WRC 3, Junior WRC, a także pojedynczych imprezach z dawnych lat.

Podobnie prezentuje się lista dostępnych w grze samochodów. Oprócz oczywiście oficjalnych zespołów, które startują w sezonie 2020, gracz może zasiąść także za kierownicą takich legend rajdów, jak Lancia Delta Integrale, Lancia 037, Alpine 110, Audi quattro A2 i wielu innych. Do tego dochodzą oczywiście różne warunki pogodowe i trudność trasy, możliwość własnoręcznego modyfikowania ustawień auta i liczne inne atrakcje.

Tak, jeśli jesteś fanem rajdów, to WRC 9 jest pozycją, której po prostu nie możesz przegapić.

Mafia: Trilogy

Tutaj mamy prawdziwą gratkę dla nieco starszych graczy i tych, którzy lubują się w klimatach rodem z „Ojca chrzestnego”. Otóż firma Hangar 13 wzięła na warsztat wszystkie trzy części legendarnej Mafii. Pierwsza gra z tej serii wydana została w 2002 roku i z miejsca została okrzyknięta jedną z najlepszych gier wszech czasów, jeśli w ogóle nie najlepszą. Co ciekawe, ta ocena jest tak samo prawdziwa dziś, jak i w 2020 roku. Jedynie oprawa graficzna nie przystaje już do dzisiejszych standardów, co w sumie nie powinno nikogo dziwić. Ponadto gra ta nie jest kompatybilna z Windows 7 i Windows 10, przez co w zasadzie nie da się w nią dziś grać.

Dlatego też Hangar 13 dokonała poważnej modyfikacji, tworząc tak naprawdę Mafię 1 na zupełnie nowym silniku graficznym. Dzięki temu gra ta wygląda na miarę naszych czasów, działa doskonale na współczesnych komputerach i na dodatek jest tak samo wybitnie dobra, jak kiedyś!

Druga i trzecia część uzyskały ulepszoną oprawę graficzną oraz rozprowadzane są w zestawie ze wszystkimi dodatkami (DLC), które dawniej były płatne. A to oznacza, że znów możemy zagrać w dawne hity z ulepszoną oprawą graficzną i dostosowane do wymagań współczesnych graczy!

Microsoft Flight Simulator

Poprzednia wersja symulatora lotniczego wypuszczona została przez Microsoft grubo ponad dekadę temu, bo w 2006 roku. W tym roku nadeszła więc najwyższa pora na jego następcę. Już chwilę po premierze gry zachwyt graczy obiegł świat, bo ta gra prezentuje naprawdę niewiarygodny wręcz poziom. Pomijając już stopień zaawansowania samej symulacji, odwzorowania zachowania samolotów w locie i ich obsługi, na szczególne brawa zasługuje sposób przedstawienia terenu.

W zasadzie możemy latać nad  całą powierzchnią Ziemi, jako że gra wykorzystuje w intensywny sposób zdjęcia satelitarne znane na przykład z Bing Maps. Do tego zastosowano zaawansowane algorytmy generowania trójwymiarowego terenu, w efekcie czego możemy na przykład przelecieć nad własnym domem, który wygląda dokładnie tak, jak w rzeczywistości!

Tony Hawk Pro Skater 1 + 2

Teraz mamy dla Ciebie kolejny remake hitu sprzed lat, który jednak został wykonany dokładnie tak, jak powinno się robić odświeżenia starych gier. Po prostu zostawiono nietkniętą całą mechanikę gry, sposób sterowania, wyzwania i zadania stojące przed graczem, a jedynie gruntownie zmodernizowano oprawę graficzną. Dzięki temu, jeśli grałeś w THPS2 dawno temu, to uruchamiając Tony Hawk Pro Skater 1+2, będziesz miał wrażenie grania w dokładnie tę samą grę, ale wyglądającą w sposób adekwatny do współczesnych standardów.

Trudno coś o tej grze więcej napisać. Po prostu musisz koniecznie w nią zagrać, jeśli w jakiś sposób Cię to ominęło!

Iron Harvest

Jako ostatnią pozycję chcemy zaprezentować Ci polską grę zatytułowaną Iron Harvest 1920+. Jest to gra strategiczna, której tłem jest alternatywna Europa z okresu XIX i XX wieku, a konkretnie pierwszych dwóch dekad poprzedniego stulecia. Klimat gry jest iście dieselpunkowy, jako że możemy tutaj spotkać mechy walczące ze sobą i inne tego typu rozwiązania. Sama gra opiera się na koncepcji podziału Europy na trzy mocarstwa, które walczą o prymat na kontynencie. Są to Rusviet, Saksonia oraz Polania.

Ale nie jest to typowa gra strategiczna, jakich wiele. Fabuła rozwija się powoli w miarę postępów graczy. Ogólnie rzecz biorąc, mamy tutaj do czynienia z naprawdę nietuzinkowym produktem, który umiejętnie łączy w sobie wiele różnych gatunków, tworząc naprawdę fascynującą całość. Koniecznie musisz zagrać w Iron Harvest!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post