Pięta Haglunda – pulsujący ból pięty

Pięta Haglunda – pulsujący ból pięty

Dolegliwości jaką jest pięta Haglunda bardzo często określana mianem ostrogi Haglunda, jest to niezwykle silny, wręcz pulsacyjnym ból pięty, który w dużym stopniu uniemożliwia nam wykonywanie codziennych czynności, a przez to nie pozwala na korzystanie i cieszenie się z życia, czy też wykonywanie powierzonych nam zadań w pracy. W większości przypadków prezentuje się ona jako pęcherz lub zgrubienie skórne na napięcie. Jest on nie tyle co nieestetyczny, co po prostu bolesny i niekomfortowy, gdyż utrudnia między innymi zakładanie i noszenie obuwia, a także powoduje uniemożliwienie opierania stopy o podłoże. W efekcie Pięta Haglunda jest niezwykle problematycznym zjawiskiem, który dotyka coraz to większej ilości ludzi. Cały ten aspekt zdrowotny opiera się między innymi na skutek niedokrwienia danego obszaru, w którym ostatecznie występuje guz. Interesujące jest to, że choroba ta dotyka z reguły sportowców lub też dzieci, czyli osoby, które są podatne na zmiany przebudowy kośćca. Oczywiście, jak najbardziej istnieje szereg innych metod pozwalających na powodowanie takich dolegliwości. Niemniej jednak musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że jeżeli pozwolimy jej się rozwijać może dojść do bardzo poważnych zmian zwyrodnieniowych, które mogą nam uniemożliwić normalne poruszanie się. Stykając się ze zjawiskiem jakim jest Pięta Haglunda musimy podjąć odpowiednie działania rehabilitacyjne po to, aby móc się jej pozbyć.

 

Pięta Haglunda – jak zwalczać ten objaw?

Jak już wspomniano Piętę Haglunda leczy się poprzez działania rehabilitacyjne. W celu dokładnego rozpoznania należy w pierwszej kolejności wykonać zdjęcia rentgenowskie, na które wyśle nas odpowiedzi specjalista. Musimy być świadomi tego, że same objawy z jakimi czasami musimy się zmierzyć niekoniecznie muszą wynikać tylko ze zgrubienia, a także uszkodzenie między innymi ścięgna, achillesa, czy też zapalenia kaletki ścięgna lub innych mięsni występujących w stopie. Tutaj jeśli chodzi o leczenie najtrafniejszym sposobem będzie wizyta u fizjoterapeuty po to, aby dobrać właściwe ćwiczenia, które podziałają rozciągająco i rozluźniające na poszczególne partie naszej stopy. W efekcie dojdzie do rozładowania, a także szybszego rozciągnięcia mięśni i ścięgien tak, by przestały one boleć. Oczywiście możemy skorzystać z doboru nowoczesnych technologii i udać się na fale uderzeniowe, które dzięki swojej nowatorskiej metodzie umożliwiają znacznie szybsze zniwelowany pojawiającego się bólu, tym samum pozwalając na szybszy powrót do sprawności fizycznej.

Podsumowując Pięta Haglunda jest to niezwykle kłopotliwe zjawisko, które może przerodzić się wiele poważnych dolegliwości. Dlatego też niezwykle ważna jest profilaktyka i szybkie reagowanie w przypadku zauważenia jakichkolwiek zmian po to, by nie dopuścić do rozwoju tego zjawiska.